Wednesday, June 15, 2022

Connecticut "walczy" z inflacją podnosząc podatki


 Bob Stefanowski, kandydat polskiego pochodzenia na gubernatora Connecticut (można go było spotkać na festiwalu Little Poland), odpowiada na komentarze gubernatora Neda Lamonta dotyczące kosztów oleju napędowego w Connecticut. 

Gubernator Lamont powiedział:

„Wiem, że koszt oleju napędowego jest wygórowany. Wiem, co to oznacza… dla małych firm. Staramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy, na poziomie stanowym, aby to złagodzić. Potrzebuję legislatury, aby to dotarło do mety."

Bob Stefanowski stwierdził: „Mieszkańcy zmagają się ze skandaliczną inflacją Bidena/Lamonta. Od miesięcy nakłanialiśmy gubernatora Lamonta do zawieszenia podatków stanowych od zwykłej benzyny i oleju napędowego, on jednak zdecydował się pójść w drugą stronę i jeszcze bardziej podnieść podatki od paliw! Ten gubernator jest całkowicie oderwany od zmagań, z jakimi codziennie zmagają się gospodarstwa domowe w Connecticut. Jako twój gubernator postawię ludzi na pierwszym miejscu i sprawię, że życie, praca i wychowanie rodziny w Connecticut będzie bardziej przystępne".

Od 1 lipca podatek od oleju napędowego w Connecticut wzrośnie o 9 centów za galon (co znowu podniesie ceny na wszystkie artykuły w sklepach o co najmniej 9%). Stanowi to wzrost o około 23% w stosunku do obecnej stopy podatkowej.

Bob Stefanowski ujawnił swój plan natychmiastowej ulgi od inflacji:

„Rodziny i firmy cierpią i potrzebują natychmiastowej ulgi od ciężaru inflacji Bidena/Lamonta” – powiedział Stefanowski. „Państwo przeciążyło obywateli miliardami dolarów w podatkach, a gubernator powinien robić więcej, aby zmniejszyć obciążenie finansowe. Moim planem pomocy w tej chwili jest obniżenie podatku od sprzedaży, zawieszenie podatków stanowych od benzyny i oleju napędowego, wyeliminowanie nowego podatku Neda Lamonta od restauracji, gotowej żywności i ciężarówek oraz wyeliminowanie ponad 400 milionów dolarów podatku od małych firm”.

Przewiduje, że w następnych tygodniach będziemy więcej slyszeli o panu Stefanowskim nie tylko dlatego, że jest członkiem Polonii, ale także dlatego, że jest poważnym kandydatem i ma duże szanse wygrania w nadchodzących wyborach.