Sunday, June 5, 2022

Elon Musk pyta, dlaczego Departamentu Sprawiedliwości nie ma przecieków listy klientów Epsteina


 Elon Musk zapytał w sobotę na Twitterze, czy ktoś niepokoi się tym, jak cichy jest „przeciekający” Departament Sprawiedliwości, jeśli chodzi o Jeffreya Epsteina i Ghislaine Maxwell.

Musk powiedział, że Departament Sprawiedliwości, który stał się znany z przecieków za byłego prezydenta Donalda Trumpa, wyjątkowo milczy na temat zmarłego skazanego na pedofilię.

„Jedyną bardziej niezwykłą rzeczą niż brak wycieku listy przez Departament Sprawiedliwości jest to, że nikogo w mediach nie obchodzi. Czy to nie wydaje się dziwne?” – napisał na Twitterze Musk.

„Czasami myślę, że moja lista wrogów jest zbyt krótka, więc” – dodał Musk w kolejnym tweecie.

Maxwell, były asystent i kochanek Epsteina, został skazany 29 grudnia 2021 r. za rekrutację i pielęgnację nastoletnich dziewcząt, które mają być wykorzystywane seksualnie przez Epsteina. Rozprawa skazująca zaplanowana jest na 28 czerwca.

Podczas gdy Maxwell kwestionował bezstronność przysięgłego, który nie ujawnił, że był ofiarą wykorzystywania seksualnego, sędzia federalny odmówił jej ponownego rozpatrzenia sprawy.

Epstein zmarł po domniemanym samobójstwie – choć oficjalna wersja jest szeroko kwestionowana – w 2019 roku, czekając na federalny proces o handel ludźmi w celach seksualnych.