Friday, July 29, 2022

Administracja Bidena po cichu zatwierdziła budowę muru granicznego w pobliżu Yumy


 "Ani jednej stopy więcej." Były to słowa, których Joe Biden użył jako mantry podczas swojej kampanii prezydenckiej w 2020 roku dotyczącej budowy amerykańsko-meksykańskiego muru granicznego. Ale w czwartek administracja Bidena zatwierdziła plan ukończenia odcinka muru granicznego w pobliżu Yumy w Arizonie.

Plan obejmuje wypełnienie czterech głównych luk w murze, które nadal sprawiają, że obszar Yuma jest jednym z najbardziej ruchliwych korytarzy dla nielegalnych przejść imigracyjnych.

Sekretarz Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Alejandro Mayorkas zatwierdził nowy plan, który został zainicjowany przez administrację Trumpa, w celu „wdrożenia nowoczesnych, skutecznych środków granicznych” i poprawy „bezpieczeństwa i ochrony wzdłuż granicy południowo-zachodniej”, podała agencja.

Projekt będzie finansowany w ramach budżetu Homeland Security na 2021 r., choć początkowo planowano go finansować przez Departament Obrony.

Sektor graniczny Yumy pozostaje nierozwiązanym problemem dla administracji Bidena, ponieważ funkcjonariusze straży granicznej zatrzymywali już migrantów ponad 160 000 razy od stycznia do czerwca w tym sektorze.

Liczba ta jest prawie czterokrotnie większa niż w zeszłym roku, a sektor Yuma pozostaje najbardziej ruchliwym sektorem migrantów w stanie Arizona.