On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Friday, July 8, 2022

Planowana jest niejawna sesja senatorów USA na temat chipów, technologii


 Chuck Schumer, zaplanował tajną odprawę dla wszystkich senatorów na temat globalnych innowacji i proponowanej ustawy mającej na celu zwiększenie produkcji półprzewodników w USA.

Przywódca republikanów Senatu Mitch McConnell już zagroził zablokowaniem projektu ustawy, która zapewniłaby 52 miliardy dolarów na dotowanie produkcji półprzewodników w USA i zwiększenie konkurencyjności USA w stosunku do Chin, jeśli Demokraci pójdą naprzód z ustawą o wydatkach socjalnych i klimacie. Tak jak zawsze, nawet dobre proponowane ustawy maja bardzo dużo ukrytych. i szczerze mówiąc bardzo złych, rzeczy na których Demokratom naprawdę zależy.

Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała w środę, że administracja Bidena chce, aby Kongres działał szybko, zauważając, że Intel Corp ogłosił, że zainwestuje 20 miliardów dolarów w otwarcie fabryk półprzewodników w Ohio „i to może wzrosnąć nawet do 100 miliardów dolarów”, jeśli Kongres zatwierdzi subsydia na chipy .