Saturday, August 20, 2022

Kontrahenci FedEx Ground domagają się pomocy, aby zapobiec załamaniu się dostaw


 Ponieważ kierowcy dostarczający przesyłki FedEx Ground płacą cenę za gwałtownie rosnącą inflację i wysokie ceny oleju napędowego, największy kontrahent FedEx zaalarmował, że co najmniej jedna trzecia systemu tras jest na skraju załamania.

„Widzieliśmy, że ceny paliw podwoiły się w ciągu roku. Wzrosły stawki płac, wzrosły koszty utrzymania naszych pojazdów” – powiedział Spencer Patton, założyciel i prezes 'Route Consultant '– „i biję na alarm, że ryzyko załamania sieci w FedEx Ground jest równie tak wysoko, jak ją kiedykolwiek widziałem."

Prezes Route Consultant wezwał FedEx Ground do uznania swoich kontrahentów i zmiany kursu rzekomego zwiększania własnych marż zysku poprzez wstrzymanie dodatkowych przychodów dla tych małych firm.

Patton wezwał firmę do ponownego rozważenia wcześniejszych poszukiwań zmiany statusu kontrahentów na franczyzobiorców, co mogłoby przywrócić „równowagę finansową”.

Jeśli problem nie zostanie rozwiązany w krótkim terminie, największy kontrahent FedEx Ground ostrzega, że kryzys może przełożyć się na zakupy i dostawy w okresie świątecznym.

„Kiedy mówię o swoim własnym, niezależnym biznesie, potrzebuję pomocy finansowej. A około 6000 innych kontrahentów FedEx Ground potrzebuje tego samego” — powiedział Patton. „Widzieliśmy raport FedEx Ground o zarobkach z 23 czerwca, FedEx podkreślił 30% wzrost ich marż w wyniku przeniesienia dopłat paliwowych na konsumenta w USA, ale nie przekazania tych samych dopłat do kontrahentów, czyli tych, którzy zużywają paliwo”.