Tuesday, August 16, 2022

Trump wzywa do wydania pełnego dokumentu, na podstawie którego dokonano rewizji w Mar-a-Lago


 Prezydent Trump wypowiedział się na temat przeszukania jego domu przez FBI na swojej platformie społecznościowej późnym poniedziałkowym wieczorem i wezwał do natychmiastowego wydania „całkowicie niezredagowanego” oświadczenia, które zostało użyte do uzasadnienia nalotu.

"Nie ma sposobu, aby usprawiedliwić niezapowiedziany najazd na Mar-a-Lago" – napisał były prezydent w "Truth Social." 

"W interesie PRZEJRZYSTOŚCI, wzywam do natychmiastowego wydania całkowicie niezredagowanego oświadczenia dotyczącego tego szokującego Włamania", kontynuował potentat biznesowy. "Ponadto sędzia w tej sprawie powinien się odsunąć od orzekania!"

Departament Sprawiedliwości twierdzi, że zastosuje się do nakazu sądowego, aby częściowo rozpieczętować oświadczenie pod przysięgą, ale „z całym szacunkiem domaga się możliwości przedstawienia sądowi proponowanych redakcji”.

W zeszłym tygodniu media takie jak CNN kłamały, że Trump nie zgadza się na publikacje tego dokumentu a teraz okazuje się, że to FBI i Departament Sprawiedliwości chcą go ukryć przed nami.

Jeśli te "tajne dokumenty" były tak ważne dla FBI to dlaczego agenci czekali od piątku, gdy nakaz został wydany, do poniedziałku z dokonaniem rewizji w domu Trumpa? Weekend był ważniejszy od bezpieczeństwa kraju?

Trump atakuje krajowe agencje wywiadowcze, stanowczo twierdząc, że przeszukania i konfiskaty są częścią politycznego spisku, który ma uniemożliwić mu ponowne kandydowanie na prezydenta.