On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Saturday, September 3, 2022

Texas wysyła teraz migrantów do Chicago

(Fox News)

 Burmistrz Chicago Lori Lightfoot, Demokratka, zaatakowała republikańskiego gubernatora Teksasu Grega Abbotta w czwartek po południu, nazywając go „człowiekiem bez moralności” po tym, jak w środę wieczorem wysłał dwa autobusy migrantów na Union Station w jej mieście. Abbot próbuje uczulić Demokratów na ogromne koszty i problemy jakie ma Teksas w związku z kryzysem na granicy z Meksykiem i niepohamowanym napływem migrantów do USA a zwłaszcza jego stanu. Kryzysem wywołanym przez prezydenta Bidena i innych polityków partii Demokratycznej, w tym burmistrzów takich miast jak Nowy Jork i Chicago. 

Lightfoot przedstawiła uwagi podczas konferencji prasowej z władzami miasta i lokalnymi partnerami: „Pozwólcie mi powiedzieć głośno i wyraźnie Gregowi Abbottowi i jego współpracownikom w Teksasie z tymi ciągłymi zagrywkami politycznymi. Abbott potwierdził to, co niestety wielu z nas już wiedziało, że jest człowiekiem bez moralności, człowieczeństwa i wstydu”.