Sunday, October 23, 2022

Koleje odrzuciły żądania związku zawodowego podnosząc szanse na ogólnokrajowy strajk


 Główne amerykańskie koleje towarowe odrzuciły żądania jedynego związku, który do tej pory odmówił ratyfikacji ich nowego kontraktu, negocjowanego za pośrednictwem administracji Bidena, zwiększając szanse na ogólnokrajowy strajk już w połowie listopada.

Komitet Konferencji Przewoźników Narodowych (NCCC) reprezentujący główne linie kolejowe wydał w środę wieczorem oświadczenie odrzucające nowe żądania dotyczące zwolnienia chorobowego wystosowane przez związek Pracowników Utrzymania Dróg należący do "Teamsters", po tym, jak jego członkowie głosowali w zeszłym tygodniu, aby odrzucić nowy pięcioletni kontrakt oferujący 24% podwyżek i 5000 USD premii.

NCCC powiedział, że dodatkowe świadczenia, które chciał związek, zostały odrzucone przez Prezydencką Radę Kryzysową (PEB) prezydenta Bidena i zauważyło, że związek podpisał wstępną umowę na kilka tygodni przed głosowaniem członków.

Związek zgodził się powrócić do stołu negocjacyjnego i wstrzymać się z strajkami do czasu powrotu Kongresu na sesję w przyszłym miesiącu, czyli po wyborach mid-term.