Monday, October 3, 2022

Wiceprezes Kamala Harris mówi, że odbudowa po huraganie powinna uwzględniać „sprawiedliwość”


 Wiceprezydent Kamala Harris wywołała w piątek poruszenie po tym, jak powiedziała, że administracja weźmie pod uwagę „równość” przy podziale pomocy po katastrofie, gdy huragan Ian przejdzie przez wschodnie wybrzeże.

„Nasze społeczności o najniższych dochodach i społeczności kolorowe są najbardziej dotknięte tymi ekstremalnymi warunkami” – powiedziała podczas Forum Przywództwa Kobiet Demokratycznego Komitetu Narodowego.

„Musimy rozwiązać ten problem w sposób, który polega na przekazywaniu zasobów w oparciu o sprawiedliwość, rozumiejąc, że walczymy o równość, ale musimy także walczyć o sprawiedliwość” – dodała.

DeSantis nie zgodził się z komentarzami Harrisa i stwierdził, że wywołała „panikę”, ponieważ Floridianie zwracają się do rządu federalnego i urzędników stanowych o pomoc po huraganie Ian.

„Retoryka [Harris] wywołuje nadmierną panikę i musi zostać wyjaśniona” – powiedziała na Twitterze Christina Pushaw, dyrektor ds. szybkiego reagowania przy kampanii wyborczej DeSantisa. „Indywidualna pomoc FEMA jest już dostępna dla wszystkich mieszkańców Florydy dotkniętych huraganem Ian, niezależnie od rasy czy pochodzenia.”

Wiceprezydent Kamala Harris unika teraz pytania, czy mogłaby wyjaśnić, co miała na myśli, mówiąc, że administracja Bidena weźmie pod uwagę „sprawiedliwość” przy wypłacaniu pomocy w przypadku klęsk żywiołowych.