On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, December 6, 2022

Atak na infrastrukturę energetyczna w Karolinie Północnej, 35 000 bez prądu


 Prawie 35 000 mieszkańców w Karolinie Północnej nie ma prądu po ataku z użyciem broni palnej na dwie podstacje w niedzielę. Incydent jest badany przez agencje federalne, lokalne i stanowe, a wielu przywódców deklaruje, że był to celowy atak.

W poniedziałek gubernator Karoliny Północnej Roy Cooper spotkał się z lokalnymi, stanowymi i federalnymi organami ścigania, a także urzędnikami Duke Energy w hrabstwie Moore, aby omówić przerwy w dostawie prądu.

Szeryf hrabstwa Moore, Ronnie Fields, powiedział w niedzielę, że w dwóch podstacjach znaleziono rozległe uszkodzenia spowodowane wielokrotnymi strzałami. W rezultacie w całym hrabstwie wystąpiły przerwy w dostawie prądu, pozostawiając ponad 45 000 klientów bez prądu. W poniedziałek poinformowano, że 34 359 klientów nadal nie miało prądu.