On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Sunday, January 22, 2023

Masowa strzelanina w Kalifornii, zginęło co najmniej 10 osób


Fox News: Władze potwierdziły co najmniej 10 zabitych w masowej strzelaninie podczas festiwalu Księżycowego Nowego Roku w Monterey Park w Kalifornii.

Podejrzany pozostaje na wolności po tym, jak co najmniej 10 osób zginęło, a wiele innych zostało rannych w masowej strzelaninie w klubie tańca towarzyskiego w Monterey Park w Kalifornii w późną sobotę w miejscu, gdzie ludzie zgromadzili się, aby świętować Nowy Rok Księżycowy, poinformowały władze.

Kapitan Drew Meyer z Biura Szeryfa Hrabstwa Los Angeles potwierdził wczesną niedzielę, że 10 ofiar zostało uznanych za zmarłych na miejscu zdarzenia, a 10 dodatkowych ofiar zostało przewiezionych do lokalnych szpitali w różnych stanach, od stabilnych do krytycznych.

Meyer powiedział, że podejrzany, którego władze wcześniej zidentyfikowały jako mężczyznę, uciekł z miejsca zdarzenia po strzelaninie i pozostaje na wolności. Żaden opis podejrzanego nie był natychmiast dostępny.