On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Saturday, February 18, 2023

Już trzy dni trwają zakłócenia lotów na lotnisku JFK


 Oczekuje się, że zakłócenia lotów obejmujące loty międzynarodowe na lotnisku JFK w Nowym Jorku potrwają do soboty, chociaż oczekuje się, że niektóre usługi zostaną przywrócone.

Przerwa w dostawie prądu wymusiła zamknięcie Terminalu 1 (LOT korzysta z Terminalu 7) lotniska w wyniku pożaru i zakłóciła przyloty i odloty na jednym z najbardziej ruchliwych lotnisk na świecie.

Lotnisko poinformowało na Twitterze, że niektóre usługi mają zostać wznowione w sobotę.

Agencja poinformowała, że 39 z 64 lotów zaplanowanych z Terminalu 1 w piątek zostało odwołanych, 13 odbywało się z innych terminali, a 12 z innych lotnisk.

Awaria nastąpiła po tym, co zostało opisane jako mały pożar w obszarze gospodarczym.

„Podróżujący powinni sprawdzić u swoich przewoźników status lotu przed przybyciem na lotnisko” – powiedział zarząd JFK dodając, że kontynuuje współpracę z operatorem terminalu, aby jak najszybciej przywrócić operacje lotnicze.

Terminal obsługuje 17 międzynarodowych przewoźników, w tym Air France i Lufthansę.