Monday, May 15, 2023

Departamentu Sprawiedliwości odmawia zbadania zarzutów wobec Bidena, świadek zaginął

 W niedzielnym programie Fox News „Sunday Night in America ”,  omawiano Komisję Nadzoru Izby Reprezentantów, która ujawniła dodatkowe informacje, według których członkowie rodziny Biden otrzymali fundusze z zagranicznych źródeł. Według prowadzącego program najnowsze szczegóły afery  spotkały się z „brakiem ciekawości mediów” i FBI. 

W międzyczasie Republikanie poszukuja kluczowego korupcyjnego informatora Bidena trwają, ponieważ przedstawiciel James Comer, R-Ky., ujawnił w weekend, że nigdzie nie można znaleźć kluczowego źródła w wysiłkach zmierzających do głębszego zbadania rzekomego programu przekupstwa rodziny Bidena.

Zgodnie z ustaleniami komisji „członkowie rodziny Bidena i współpracownicy biznesowi stworzyli sieć ponad 20 firm”, które „otrzymały ponad 10 milionów dolarów od cudzoziemców i powiązanych z nimi firm”. Komisja zbadała zapisy bankowe, które według komisji „zidentyfikowały płatności na rzecz członków rodziny Bidena (...) gdy pełnił funkcję wiceprezydenta i po odejściu ze stanowiska”.

"Jedynym wyjaśnieniem jest to, że na szczeblu wykonawczym FBI i szczeblu wykonawczym w Departamencie Sprawiedliwości podejmowane są decyzje polityczne”.