Thursday, June 1, 2023

12-latek pozywa szkołę za rzekome naruszenie jego praw

FOX News: 12-latek pozwał swoją szkołę za naruszenie jego praw wynikających z Pierwszej Poprawki konstytucyjnej po tym, jak zabroniono mu noszenia koszulki z napisem „Istnieją tylko dwie płcie”.

W marcu, krótko po przybyciu do szkoły w koszulce z napisem „Istnieją tylko dwie płcie”, Morrison został wyciągnięty z klasy przez dyrektora szkoły i pedagoga i usłyszał, że musi zdjąć koszulkę, aby móc wrócić do klasy. Morrison odmówił i wkrótce potem został odebrany ze szkoły przez ojca. 

Po tym, jak szkoła powiedziała rodzinie i radcy prawnemu, że ​​nadal będzie zabraniała Morrisonowi noszenia tej koszulki, 7-klasista założył do szkoły koszulkę z napisem „Są cenzurowane płcie”, ale kazano mu ją zdjąć niemal natychmiast. 

Adwokaci ucznia złożyli w zeszłym miesiącu federalny pozew przeciwko urzędnikom szkoły i miastu Middleborough w stanie Massachusetts.

Podczas środowej rozprawy Sąd Okręgowy dla Okręgu Massachusetts w Bostonie odrzucił wniosek adwokatów Morrisona o wydanie tymczasowego nakazu sądowego lub zakazu zbliżania się, który zawiesiłby zdolność szkoły do ​​zakazania Morrisonowi wyrażania poglądów na temat płci, zanim sąd wyda ostateczna decyzję.