Monday, June 26, 2023

Sprzeciw wobec specjalnego śledztwa w sprawie Huntera Bidena

FOX News: Przewodniczący Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów, James Comer, powiedział, że zdecydowanie sprzeciwia się powołaniu specjalnego prokuratora w federalnym śledztwie w sprawie Huntera Bidena, mówiąc, że Amerykanie nie powinni ufać prokuratorowi generalnemu Merrickowi Garlandowi, jednocześnie zapewniając, że jego panel jest w pełni wyposażony, aby dotrzeć do sedna dochodzenia w sprawie rzekomych biznesów rodziny Biden.

Komisja "Ways and Means", nadzorująca wydatki rządu federalnego, opublikowała w czwartek zeznania dwóch demaskatorów IRS, którzy powiedzieli, że urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości, FBI i IRS ingerowali w dochodzenie w sprawie Huntera Bidena, twierdząc, że decyzje były „pod wpływem polityków”.

Demaskatorzy twierdza, że prokuratorzy Departamentu Sprawiedliwości poinstruowali śledczych, aby unikali zadawania świadkom pytań na temat prezydenta Bidena i zdecydowano się nie zbierać nakazów przeszukania związanych z synem prezydenta.

Rewelacje pojawiły się zaledwie kilka dni po tym, jak Departament Sprawiedliwości ogłosił, że Hunter Biden przyzna się do dwóch wykroczeń polegających na umyślnym niezapłaceniu federalnego podatku dochodowego w ramach umowy, która ma uchronić go przed więzieniem. Syn prezydenta zgodził się też na zawarcie ugody przed procesowej w sprawie odrębnego zarzutu posiadania broni palnej przez osobę nielegalnie używającą lub uzależnioną od substancji kontrolowanej.

Jednak Comer, R-Ky., podkreśla znaczenie utrzymywania dochodzenia z dala od rąk specjalnego prokuratora wyznaczonego przez administrację Bidena i w rękach jego komisji.