Tuesday, July 25, 2023

Kobieta zwolniona z pracy po próbie powstrzymania złodziei

 Fox News: Kobieta z Georgii , została zwolniona z pracy w sklepie dla majsterkowiczów Lowe's po tym, jak próbowała powstrzymać złodziei sklepowych uciekających z towarami o wartości ponad 2000 dolarów, pozostawiając ją z podbitym okiem.

Wczoraj, po calym miesiacu, 68-letniej Donnie Hansbrough zaproponowano powrót do pracy po tym, jak została zwolniona po incydencie z 25 czerwca, podała firma w oświadczeniu dla Fox News Digital. 

„Po tym, jak kierownictwo wyższego szczebla dowiedziało się o incydencie (moze zobaczyli w telewizji i jak to zdenerwowalo widzów) i rozmawiało dzisiaj z Donną Hansbrough, przywracamy jej pracę i cieszymy się, że przyjęła ofertę powrotu do Lowe’s” – czytamy w oświadczeniu. „Przede wszystkim nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo naszych klientów i współpracowników. Produkty można wymienić, ludzi nie”.

Hansbrough, która pracowała dla Lowe's przez 13 lat, zauważyła trzy osoby wychodzące ze sklepu bez zawracania sobie głowy płaceniem, podała policja. Kobieta chwyciła wózek prowadzony przez Takyah Berry, który uderzył ją w twarz co najmniej trzy razy, powodując podbicie oka.

„Mówią, że jeśli zobaczysz, jak ktoś kradnie i wychodzi za drzwi, nie ścigaj, nie wychodź. Nie wytrzamałam” – powiedziała gazecie Hansbrough dla Effingham Herald. „Złapałam wózek ze skradzionymi przedmiotami. Właściwie nie pamiętam, jak, ale to zrobiłam”.

"Lowe's" początkowo zwolniło Hansbrough, twierdząc, że naruszyła politykę firmy, która zabrania pracownikom prób powstrzymania złodziei ze względów bezpieczeństwa.