Friday, July 21, 2023

Republikanie wzywają do impeachmentu Bidena po ujawnieniu dokumentu FBI opisującego zarzuty przekupstwa

 Fox News: Republikanie zaczęli atakować prezydenta Bidena po opublikowaniu niesklasyfikowanego dokumentu FBI szczegółowo opisującego jego rzekomy udział w międzynarodowym programie przekupstwa, a wielu domaga się jego oskarżenia.

Dokument FD-1023 został ujawniony w czwartek przez republikańskiego senatora z Iowa, Chucka Grassleya.

„Najbardziej skorumpowana rodzina, jaka kiedykolwiek mieszkała w Białym Domu! Impeach!” Reprezentant (kongresmen) Jim Banks, z Indiany, napisał na Twitterze, podczas gdy Reprezentantka Lauren Boebert, z Kolorado, napisała: „Przeczytaj i zrozum, jak głęboko sięga korupcja. Biden powinien zostać usunięty ze stanowiska. Oskarżyć!”

Reprezentantka Anna Paulina Luna z Florydy również wezwała do postawienia Bidena w stan oskarżenia pisząc, że „MUSI zostać postawiony w stan oskarżenia” z powodu „dowodów i zeznań”, które widziała jako członek Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów badającej finanse rodziny Bidena. „Jest skompromitowany, a jego syn sprzedaje dostęp do niego” – dodała.

Reprezentantka Lisa McClain z Michigan, obiecała, że Komisja Nadzoru Izby Reprezentantów pociągnie Bidena do odpowiedzialności, podczas gdy kongresmen Jason Smith, z Montany, powiedział Fox News: „To budzi poważne obawy, że nasz prezydent może być narażony na szantaż obcego rządu”.

Poproszony o komentarz rzecznik Białego Domu ds. Nadzoru i dochodzeń, Ian Sams, powiedział: „To niezwykłe, że republikanie w Kongresie, w swojej chęci ścigania prezydenta Bidena niezależnie od prawdy, nadal forsują twierdzenia, które zostały obalone przed laty i które sami ostrzegali, aby brać z przymrużeniem oka”, ponieważ mogą być zmyślone”. 

Szanse są bardzo duże, że skończy się to tak jak skandal z Hilary Clinton. Jaki skandal?