Sunday, July 16, 2023

USA starają się zwiększyć produkcję amunicji po tym, jak Biden wygadał się w telewizji

Fox News: John Kirby, koordynator ds. komunikacji strategicznej w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, powiedział, że administracja Bidena współpracuje z przemysłem obronnym w celu zwiększenia produkcji amunicji, ponieważ rosną obawy, że zapasy broni w kraju maleją.

„Ściśle współpracujemy z przemysłem obronnym, aby spróbować zwiększyć produkcję, szczególnie pocisków artyleryjskich” – powiedział Kirby dla „Fox News Sunday”.

„Widzieliście, że przekazaliśmy Ukrainie trochę amunicji kasetowej jako rozwiązanie pomostowe podczas zwiększania produkcji. Prowadzimy bardzo, bardzo owocne rozmowy z przemysłem obronnym i wierzymy, że uda nam się tego dokonać”.

Kirby odpowiadał na segment donoszący, że raport Centrum Studiów Strategicznych i wykazał, że wymiana zapasów amunicji, takiej jak pociski 155 mm, może zająć od czterech do siedmiu lat. Według raportu wymiana Javelinów może zająć osiem lat, a Stingerów nawet 18 lat.

Kirby powiedział, że wymiana amunicji w związku z trwającą wojną na Ukrainie i wzrostem napięć na Tajwanie nie jest kwestią finansowania.

„Przemysł obronny oczywiście chce mieć pewność, że jeśli zwiększa produkcję, to tempo produkcji pozostanie podwyższone przez pewien okres czasu. Ponieważ oznacza to zatrudnienie większej liczby pracowników i zwiększenie mocy produkcyjnych w ich fabrykach.

Komentarze Kirby'ego pojawiły się po tym, jak prezydent Biden powiedział w telewizji, że Stanom Zjednoczonym brakuje pocisków artyleryjskich kalibru 155 mm.

„To wojna związana z amunicją. Im kończy się ta amunicja, a nam jej brakuje” – powiedział Biden w rozmowie z Fareed Zakaria z CNN w zeszłą niedzielę.