Thursday, August 17, 2023

Coś złego dzieje się na Hawajach a ci którzy o tym donoszą są atakowani

Na podstawie artykułów i audycji radiowych Blaze Media:

Wszystko wskazuje na to, że główne media nałożyły embargo na wiadomości z Hawaii po katastrofalnych pożarach w zeszłym tygodniu. Gubernator stanu i media ukrywają rozmiary katastrofy i rozmiar odpowiedzialności rządu stanowego. W swoim oświadczeniu gubernator w praktycznie każdym zdaniu zrzucał odpowiedzialność na ocieplenie klimatu. Ale nie powiedział, dlaczego nie włączono syren alarmowych a hydranty nie miały wody.

Wczoraj strony internetowe, TheBlaze, należące do Glenn Becka, jednego z największych niezależnych dziennikarzy i komentatorów politycznych który donosi o tym co się dzieje na Hawajach zostały zaatakowane przez hackerów. Dziwnym zbiegiem okoliczności a cala kartoteka podcastów Becka z ostatnich dziesięciu lat, ponad 3 tysiące, została usunięta z serwerów Apple. Apple nabrało wody w usta i nie informuje, dlaczego podjęto taką akcje.

Dla przykładu o czym donosi Glenn Beck i Blaze:

Gubernator Hawajów Josh Green (D) chce wprowadzić moratorium na transakcje dotyczące nieruchomości w Lahainie, mieście Maui zniszczonym przez pożary w zeszłym tygodniu.

Green ujawnił w poniedziałek, że zwrócił się do hawajskiej prokurator generalnej Anne Lopez (D) o zbadanie prawnych manewrów w celu zawieszenia „wszelkiej sprzedaży nieruchomości, które zostały uszkodzone lub zniszczone” przez pożary w Lahaina.

Według Greena motywacją do takiego działania jest zapobieganie „prześladowaniu” mieszkańców Maui przez osoby (lub firmy) spoza stanu, które chcą przejąć ziemię po obniżonej cenie.

Ale jednocześnie Green bada, w jaki sposób państwo może przejąć część tej cennej ziemi, z której część chciałby wykorzystać na „mieszkania dla siły roboczej”.

Rządowa firma Hawaiian Electric została oskarżona o skupienie się na wypełnianiu wymagań Demokratów w zakresie energii odnawialnej, a nie na zajmowaniu się znanymi zagrożeniami związanymi z pożarami. New York Times wskazał, że Hawaiian Electric nie wyłączył prewencyjnie linii po ostrzeżeniach o silnym wietrze, a dyrektor generalny firmy, Shelee Kimura, przyznał to w ostatnich dniach.