Thursday, August 17, 2023

Karolina Północna zakazuje transseksualnym sportowcom konkurowania w sporcie kobiet

Fox News: Zgromadzenie Ogólne Karoliny Północnej odrzuciło weto gubernatora Roya Coopera w sprawie ustawy o uczciwości w sporcie kobiet, która zabrania transpłciowym dziewczętom i kobietom w gimnazjum, szkole średniej i na studiach dołączania do sportów kobiecych.

Ustawa o uczciwości w sporcie kobiet zabrania „uczniom płci męskiej” gry w „drużynach lekkoatletycznych przeznaczonych dla kobiet lub dziewcząt”. Ustawa początkowo dotyczyła tylko publicznych i niektórych prywatnych gimnazjów i liceów, ale zmieniła się i objeła każdy „międzyuczelniany program sportowy”.

Stowarzyszenie North Carolina High School Athletic Association (NCHSAA) będzie musiało przestrzegać prawa po tym, jak wprowadziło politykę zezwalającą sportowcom transpłciowym na uprawianie sportu w oparciu o płeć, którą identyfikują.

Republikańska senator stanowa Vickie Sawyer powiedziała, że ​​Karolina Północna „musi podjąć działania w celu ochrony kobiet i sportów kobiecych”, używając przykładów kobiet pokonanych przez transkobiety w zawodach sportowych, aby poprzeć swój argument.

„Dzisiaj jest wielki dzień dla Ameryki, dla uczciwości, dla rodzin i, co najważniejsze, dla kobiet-sportowców” – powiedział jeden z polityków.