Friday, August 18, 2023

Kongresmen wzywa Joe Bidena do „przekazania pochodni”

TheBlaze(.)com:  Kongresmen z partii Demokratycznej, Dean Phillips, z Minnesoty uważa, że ​​prezydent Joe Biden nie powinien być kandydatem swojej partii na prezydenta w 2024 roku.

„Chcę, żeby zachował swoje dziedzictwo, a nie narażał je na szwank” – powiedział Phillips według Washington Post . „I właśnie dlatego proszę – podaj pochodnię, otwórz scenę”.

Były prezydent Donald Trump pokonuje resztę kandydatow pierwotnej puli wyscigu w partii Republikańskiej i wydaje się, że jest na dobrej drodze do zdobycia republikańskiej nominacji prezydenckiej po raz trzeci z rzędu.

Phillips, który jest członkiem Kongresu od 2019 roku, obawia się, że Biden przegrałby z Trumpem w wyborach powszechnych.

„Jesteśmy poważnie zagrożeni kolejną prezydenturą Trumpa” – powiedział Phillips. „Robię to, aby zapobiec powrotowi Donalda Trumpa do Białego Domu”.

„Po prostu poczułem się zmuszony podnieść głos w obliczu tego, co uważam za niechęć do konfrontacji z prawdą”. 

„Nie chcę powtórki z 2016 roku, kiedy zasadniczo kogoś namaściliśmy, bo to była jej kolej i… zobacz, co się stało. Myślę, że znowu lunatykujemy w ten sam błąd” – ostrzegł podczas wywiadu z PBS NewsHour.

Wezwał „umiarkowanych gubernatorów”, aby pomyśleli o wejściu do prawyborów Demokratów.

Podczas gdy kongresmen powiedział, że nie spodziewa się rzucić wyzwania Bidenowi, wydaje się, że pozostawia otwarte drzwi do możliwości złożenia swojej kandydatury prezydenckiej.