Saturday, August 5, 2023

Nadchodzi kryzys na rynku ubezpieczeń majątkowych

Fox News: Na rynku ubezpieczeń majątkowych szykuje się burza i zarówno firmy, jak i konsumenci zaczynają to odczuwać.

Dyrektor generalny BlackRock, Larry Fink, powiedział FOX Business w zeszłym miesiącu, że nie poświęca się wystarczającej uwagi faktowi, że duże firmy ubezpieczeniowe uciekają z Kalifornii i Florydy, ponieważ nie mogą podnieść stawek wystarczająco wysoko, aby pokryć zwroty. Fink ostrzegł: „Dzisiaj wypieramy naprawdę duży segment Amerykanów, których nie będzie stać na ubezpieczenie domów, jeśli znajdują się w obszarze ryzyka”.

Wielkie firmy, w tym State Farm, Allstate i Farmers Insurance, ogłosiły, że nie wystawiają nowych polis w Kalifornii, a siedmiu ubezpieczycieli na Florydzie ogłosiło niewypłacalność od początku 2022 roku.

The Wall Street Journal niedawno poinformował, że ubezpieczyciele chcą podnieść składki na ubezpieczenia samochodów i domów po poniesieniu znacznych strat z powodu kosztów katastrof, wskazując, że kilka stanów poniosło w tym roku szkody o wartości ponad miliarda dolarów z powodu trudnych warunków pogodowych, w tym Teksas, Illinois, Kentucky, Kolorado, Tennessee, Arkansas i Missouri.

Warto tutaj podkreślić, że w innych stanach, a zwłaszcza w Kalifornii i Nowym Jorku, koszty wzrosły nie ze względu na pogodę, ale akty kryminalne: kradzieże i rozboje, gdzie lewicowi prokuratorzy odmawiają pociągania do odpowiedzialności przestępców z grup mniejszościowych. To z kolei budzi poczucie bezkarności wśród przestępców i bezsilności wśród ich ofiar.

Problem z ubezpieczeniami własności utrudni całym sektorom społeczeństwa kupno domu lub samochodu (lub nawet wynajem).

Cała obecna kadencja prezydenta Bidena to kryzys po kryzysie wywołane w wielu wypadkach przez niego i jego partię.