Wednesday, September 6, 2023

Elon Musk grozi pozwaniem ADL za rzekome fałszywe oskarżenia o antysemityzm

Fox Business: Elon Musk zagroził w poniedziałek pozwaniem Ligi Przeciwko Zniesławieniom (ADL) za rzekomą próbę „zabicia” X (dawniej Twittera), obwiniając organizację zajmującą się zwalczaniem antysemityzmu za rzekome wywieranie nacisku na reklamodawców, aby od czasu przejęcia w październiku ubiegłego roku opuścili platformę. Musk obwinia ADL o 60% spadek liczby reklam.

„Wygląda na to, że aby oczyścić imię naszej platformy w sprawie antysemityzmu, nie mamy innego wyjścia, jak tylko złożyć pozew o zniesławienie przeciwko Lidze Przeciwko Zniesławieniom… ironia losu!” Musk napisał w X niedzielę. 

„Żeby było jasne, jestem zwolennikiem wolności słowa, ale przeciwny wszelkiego rodzaju antysemityzmowi” – ​​dodał Musk. 

„Od czasu przejęcia Twittera ADL próbuje zabić tę platformę, fałszywie oskarżając ją i mnie o antysemityzm” – napisał. „Nasze przychody z reklam w USA nadal spadły o 60%, głównie z powodu presji wywieranej na reklamodawców przez ADL (tak nam mówią reklamodawcy), więc prawie udało im się zabić X/Twittera!”

ADL opublikowało kilka raportów uderzających w X/Twittera od czasu przejęcia przez Muska. 

Sześć miesięcy po przejęciu ADL stwierdziła w maju, że moderowanie treści na Twitterze „nie trafia w sedno”, umożliwiając przywrócenie wcześniej zablokowanych kont na połączenie „poprzez wspólny antysemityzm i inne formy nienawiści”.