On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Sunday, September 10, 2023

Polski rząd pokazał dzisiaj, że nie wykorzystuje religii do swoich celów politycznych

Rząd premiera Morawieckiego i prezydent Duda pokazali dzisiaj, że nie maja zamiaru wykorzystywać tak wspaniałego dnia jak dzisiaj do swoich celów politycznych. Polski rząd wykazał się wyjątkowym umiarkowaniem, jeśli chodzi o wykorzystanie beatyfikacji rodziny Ulmów na arenie międzynarodowej. 

To nie jest złośliwy komentarz. To, że praktycznie żadne amerykańskie agencja prasowa nie odnotowały dzisiejszego wydarzenia to wstyd dla Amerykanów a nie dla nas. To pokazuje także, że walka amerykańskich konserwatystów przeciwko dyskryminacji chrześcijan w Ameryce niekoniecznie dotyczy katolików.

Jeśli chodzi natomiast o wykorzystywanie dramatu Ulmów w polskich mediach to wystarczy otworzyć Google aby zobaczyć nagonkę na Polaków i PiS w polskich mediach w związku z tymi uroczystościami. Google przecież nigdy nie kłamie. Prawda???

A przy okazji, czy Donald Tusk pofatygował się na uroczystości?