Monday, November 20, 2023

Musk odpowiada na oskarżenia o antysemityzm

Fox Business: Elon Musk bronił się w zeszłym tygodniu przed zarzutami, że jest antysemitą, stwierdzając, że „nic nie może być dalsze od prawdy”.

W środę Musk zgodził się z postem na swojej platformie społecznościowej X, wcześniej znanej jako Twitter , w którym fałszywie twierdzono, że Żydzi podsycają nienawiść do białych, twierdząc, że użytkownik odwołujący się do teorii spiskowej „Wielkiego Zastąpienia” mówił „faktyczną prawdę” .

Twierdzenia posunęły się tak daleko, że Biały Dom oskarżył Muska o „odrażające promowanie antysemickiej i rasistowskiej nienawiści”, które „jest sprzeczne z naszymi podstawowymi wartościami jako Amerykanów”.

Po oskarżeniu o antysemityzm Musk wrócił na swoją platformę, aby spróbować oczyścić atmosferę.

„W zeszłym tygodniu w mediach pojawiły się setki fałszywych historii twierdzących, że jestem antysemitą” – napisał. „Nic nie może być dalsze od prawdy. Życzę ludzkości wszystkiego, co najlepsze oraz pomyślnej i ekscytującej przyszłości dla wszystkich”.

W zeszłym tygodniu decyzja IBM o wycofaniu reklam z X została podjęta po tym, jak Media Matters for America stwierdziło, że reklamy technologicznego giganta i pronazistowskie posty X pojawiły się obok siebie.

Media Matters zamieściło w swoim raporcie dwa zrzuty ekranu reklam IBM w pobliżu postów prohitlerowskich.

Dyrektor X wyjaśnił dalej, że reklamy podążają za użytkownikami. W przypadku Media Matters – zasugerował – treść była zgodna z prowadzonym badaniem.

„Jeśli chodzi o samą platformę, ustawienia kontroli są tam dostępne dla każdego użytkownika i każdej marki” – powiedział dyrektor.

Polonia News: Czyli, jesli ja najpierw ogladam strony z rowerami a pozniej przypadkiem otworze post popierajacy Hamas to szanse sa bardzo duze, ze obok postu bedzie reklama rowerow. Prawnicy i dziennikarze z Media Matters o tym wiedza (lub powinni wiedziec) dlatego to wyglada na ustawke.

W innym poscie Musk dokladnie opisal jak taka ustawke latwo zrobic i juz zagrozil procesem sadowym.

Przy okazji, to chyba pierwsz raz od ataku Hamasu, gdzie Biały Dom oskrza kogoś o antysemityzm. W ostatnich dwoch tygodniach nawet czlonkowie kongresu wypowiadali sie przeciwko Izraelowi i Zydom i nie bylo zadnej reakcji. Teraz Musk, którego lewica chce zniszczyc za kupno Twittera, ma potkniecie w sieci i juz chca go "skancelowac" za