Tuesday, November 28, 2023

Nowa epidemia z Chin już dotarła do USA?

Fox News: Według raportów tajemnicze choroby układu oddechowego, które według doniesień sieją spustoszenie w szpitalach w Chinach, budzą obecnie obawy społeczności medycznej w USA i już pojawiły się w Waszyngtonie.

FOX 5 DC dowiedział się, że według doniesień szpitale, izby przyjęć, placówki pilnej opieki i kliniki odnotowują wzrost liczby wizyt lekarskich. 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podobno dokonuje także przeglądu danych z Chin po tym, jak ukazało się wideo przedstawiające kilka grup osób najwyraźniej leczonych z powodu tajemniczej choroby układu oddechowego, dotykającej głównie dzieci. 

Chińscy urzędnicy ds. zdrowia upierają się, że wzrost liczby chorób układu oddechowego jest spowodowany grypą i znanymi patogenami.

W czwartek chińscy urzędnicy ds. zdrowia przekazali WHO, że nie wykryli żadnych „niezwykłych lub nowych chorób” związanych ze wzrostem liczby chorób układu oddechowego i zapalenia płuc u dzieci.

Według WHO sytuacja wymaga ścisłego monitorowania, ale naukowcy nie są przekonani czy niedawny wzrost liczby chorób układu oddechowego w Chinach oznacza początek nowej globalnej epidemii.

Polonia News: W zeszłym tygodniu nadchodziły informacje, że możemy mieć w USA także epidemie wśród psów. Mamy tutaj do czynienia z bardzo groźnym zapaleniem płuc, praktycznie nie uleczalnym. Jednym z objawów jest chroniczny kaszel i ogólne osłabienie.