Friday, November 10, 2023

Są zarzuty o skoordynowaną kampanię dezinformacyjną ludzi Bidena przed wyborami 2020

Fox News: Ze skargi prawników organizacji 'America First Legal' wynika, że 51 byłych funkcjonariuszy wywiadu podjęło strategiczne działania mające na celu zdyskredytowanie historii o laptopie Huntera Bidena.

Rzekome naruszenie finansów kampanii może wplątać Sekretarza Stanu Antony’ego Blinkena i 51 byłych urzędników wyższego szczebla wywiadu, którzy w 2020 r. bez dowodów twierdzili, że laptop Huntera Bidena stanowił rosyjską dezinformację.

America First Legal (AFL), konserwatywna organizacja prowadzona przez byłego doradcę Białego Domu Donalda Trumpa Stephena Millera, złożyła pod koniec października skargę do Federalnej Komisji Wyborczej (FEC), zarzucając „skoordynowaną komunikację” i niezgłoszony wkład rzeczowy w kampanię prezydencką Joe Bidena, z naruszeniem prawa federalnego.

„Dowody sugerują, że oskarżeni nie ujawnili skoordynowanych wydatków stanowiących darowizny rzeczowe w związku z niesławnym „Listem 51” byłych urzędników wywiadu, w którym twierdzili, że historia z laptopem Huntera Bidena miała „wszystkie klasyczne znamiona” rosyjskiej dezinformacji,” – czytamy w 13-stronicowej skardze AFL wraz ze 110 stronami dowodów.

W skardze do FEC zarzucono, że kampania Bidena na prezydenta w 2020 r., Fundusz Zwycięstwa Bidena, Komitet Narodowy Demokratów i Fundusz Akcji Bidena powinny były zgłosić koordynację wysiłków.