Saturday, November 18, 2023

Senator Mike Lee wzywa do wszczęcia śledztwa w sprawie komisji śledczej po ujawnieniu taśm celowo ukrytych przed nami

Fox News: Republikański senator ze stanu Utah Mike Lee wzywa do wszczęcia śledztwa w sprawie nieistniejącej już komisji 'Szóstego Stycznia', oskarżając byłych i obecnych prawodawców, którzy zasiadali w tej komisji, o „celowe” ukrywanie części materiału filmowego z zamieszek na Kapitolu.

Komentarze Lee pojawiły się po tym, jak spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson z R-La. zaczął publikować ponad 40 000 godzin materiału filmowego nagranego na Kapitolu 6 stycznia 2021 r., kiedy protestujący wściekli z powodu wyników wyborów w 2020 r. weszli do sal Kongresu.

Lee podał w wątpliwość uczciwość charakteru byłych przedstawicieli Partii Republikańskiej Liz Cheney z Wyoming i Adama Kinzingera z Illinois którzy też zasiadali w tej komisji.

Lee wziął także na cel całą komisję, a także ówczesną spikerkę Izby Reprezentantów Nancy Pelosi ze stanu Kalifornia, która powołała specjalną komisję do zbadania wydarzeń na Kapitolu 6 stycznia 2021 r.

„Biorąc pod uwagę dowody, które najwyraźniej zataili, ile materiału filmowego (i ile innych zapisów) sądzisz, że Nancy Pelosi i komitet J6 celowo zgubili lub zniszczyli?” Lee zapytał w jednym poście.