Wednesday, December 13, 2023

Bedzie głosowanie za sformalizowaniem śledztwa w sprawie impeachmentu prezydenta Bidena

Foxnews(.)com: Spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson bronił we wtorek głosowania zaplanowanego na ten tydzień w celu sformalizowania śledztwa w sprawie impeachmentu wobec prezydenta Bidena, argumentując, że w przeciwieństwie do tego, co zrobili Demokraci w sprawie „fikcyjnego impeachmentu” byłego prezydenta Trumpa, Republikanie opowiadają się za „rządami prawa”.

Johnson wyjaśnił, że Republikanie w Izbie Reprezentantów „doszli do impasu” w dochodzeniu w sprawie rzekomego zaangażowania prezydenta Bidena w interesy biznesowe syna Huntera Bidena i „uderzają w mur, ponieważ Biały Dom utrudnia to śledztwo” i nie pozwalając świadkom zgłaszać się i ukrywając tysiące stron dokumentów. Głosowanie nad uchwałą w sprawie sformalizowania dochodzenia które jest obecnie zaplanowane na środę, nie jest tym samym, co głosowanie za impeachmentem.

„Nie mamy wyboru, musimy wywiązać się z naszej konstytucyjnej odpowiedzialności. Musimy zrobić kolejny krok. Nie podejmujemy decyzji politycznej. To decyzja prawna” – powiedział Johnson we wtorek na konferencji prasowej. „Ludzie mają takie czy inne odczucia. Nie możemy przesądzać wyniku. Konstytucja nam na to nie pozwala. Musimy podążać za prawdą tam, gdzie nas ona zaprowadzi i właśnie o to nam chodzi i to zamierzamy zrobić." 

„Nie powinno być czegoś takiego jak błyskawiczny impeachment, pozorowany impeachment, taki jak zrobili Demokraci przeciwko prezydentowi Trumpowi. To jest przeciwieństwo tego” – powiedział Johnson. „I dlatego ludzie stają się niespokojni, bo chcą, żeby wszystko wydarzyło się szybko. Jeśli przestrzegasz Konstytucji i postępujesz słusznie, nie możesz się spieszyć. Musisz kierować się faktami”.