Friday, December 1, 2023

Raport z prywatnego przesłuchania Huntera Bidena zostanie udostępniony publicznie

Foxnews(.)com: Przewodniczący Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów James Comer powiedział Fox News Digital, że jeszcze w tym miesiącu opublikuje transkrypcję zeznań Huntera Bidena i wyznaczy publiczne przesłuchanie syna prezydenta po tym, jak złoży on zeznania za zamkniętymi drzwiami w ramach „najbardziej przejrzystego głównego śledztwa Kongresu w historia."

Comer, Republikanin z Kentucky, na początku tego miesiąca wezwał Huntera Bidena do złożenia zeznań. Zeznanie zaplanowano na 13 grudnia.

Zamiast tego adwokat Huntera Bidena, Abbe Lowell, zaproponował syna prezydenta na publiczne przesłuchanie, podczas którego będzie mógł odpowiedzieć na pytania i złożyć zeznania bezpośrednio przed narodem amerykańskim.

Demokraci ostro skrytykowali członków Izby Reprezentantów i Republikanów w Izbie Reprezentantów w związku z dochodzeniem w sprawie impeachmentu przeciwko prezydentowi Bidenowi za to, że nie przyjął oferty Lowella, twierdząc, że ich odmowa dowodzi, że argumenty przeciwko pierwszemu synowi są słabe.

„Demokraci zawsze tworzą fałszywą narrację przed potencjalnym niebezpieczeństwem” – Comer powiedział Fox News Digital, podając laptopa Huntera Bidena jako przykład Demokratów rozpowszechniających niedokładną narrację, że laptop był produktem rosyjskiej dezinformacji.

Comer powiedział Fox News Digital, że jego komisja „zgromadziła dziesiątki tysięcy stron dokumentów”.

„Mamy setki pytań, które musimy zadać Hunterowi Bidenowi” – ​​powiedział Comer, zauważając, że przesłuchanie publiczne nie jest skutecznym miejscem na uzyskanie odpowiedzi na wszystkie pytania. „W przypadku przesłuchania publicznego możemy zadać 35–40 pytań po pięć minut w każdą stronę. Podczas zeznań możemy z łatwością uzyskać ponad 400 pytań”.

Comer podkreślił, że zeznanie Huntera Bidena „będzie przejrzyste”.

„Udostępnimy transkrypcje” – powiedział. „Zawsze tak robimy, chyba że zawierają informacje niejawne”.