Wednesday, December 20, 2023

Sąd Najwyższy Kolorado zabrania Trumpowi udziału w głosowaniu w wyborach prezydenckich

 Breitbart(.)com: Sąd Najwyższy stanu Kolorado orzekł we wtorek większością 4 do 3, że zawarta w konstytucji „klauzula powstania” zabrania byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi udziału w głosowaniu w wyborach prezydenckich (w Kolorado) w 2024 roku.

„Sąd stwierdził na podstawie jasnych i przekonujących dowodów, że prezydent Trump brał udział w powstaniu w znaczeniu użytym w sekcji trzeciej” czternastej poprawki (do Konstytucji) – czytamy w orzeczeniu.

To prowokacyjne orzeczenie częściowo uchyla wcześniejsze orzeczenie sędziny Sądu Okręgowego Kolorado, Sarah Wallace, która w listopadzie orzekła , że ​​Trump nie jest urzędnikiem Stanów Zjednoczonych w rozumieniu czternastej poprawki i że w związku z tym nowelizacja nie może zostać wykorzystana do wykluczenia go z stawienia się na prawybory w Kolorado.

Trybunał nie zgodził się z twierdzeniami Trumpa, że ​​jego działania chroniła wolność słowa.

Jednostronne orzeczenie Trybunału, że Trump brał udział w powstaniu, nastąpiło pomimo tego, że Trump nigdy nie został skazany za to – ani żadne inne – przestępstwo, ani nawet nie został oskarżony w sądzie o zbrodnię powstania. Został uniewinniony przez Senat Stanów Zjednoczonych od zarzutów udziału w powstaniu i nadal zaprzecza, jakoby miał dopuścić się jakichkolwiek nieprawidłowości.

PN: Teraz wiemy dlaczego Demokraci odmieniają na wszystkie przypadki słowo "insurekcja" lub "powstanie". Po to aby nie dopuścić Trumpa do udziału w wyborach. A swoją drogą to pierwsze w historii "powstanie" gdzie protestujący nie oddali żadnego strzału a jedyna ofiara śmiertelna od użycia broni palnej to bezbronna kobieta zastrzelona przez policjanta. 

O tym się nie mówi (bo można stracić prace) ale setki protestujących są teraz w więzieniu lub czekają na wyroki za powyższe zamieszki, ale żaden (żadna) nie został oskarżony lub skazany za udział w insurekcji.