Thursday, March 21, 2024

Kongresmenka atakuje swiadka podczas przesłuchania w sprawie impeachmentu Bidena

 W środę podczas gorącej wymiany zdań podczas przesłuchania w sprawie impeachmentu kongresmenka Alexandria Ocasio-Cortez (AOC) ze stanu Nowy Jork wypytywała byłego współpracownika Huntera Bidena, Tony’ego Bobuliny, o „dokładnie” jakie przestępstwa obwinia prezydenta Bidena.

„Czy z twoich dzisiejszych zeznań wynika, że ​​osobiście byłeś świadkiem popełnienia przestępstwa przez prezydenta Joe Bidena?” – zapytała AOC.

Zanim jednak Bobulinski zdążył odpowiedzieć, przerwała mu powtarzając to samo pytanie. 

"Ile czasu mam na odpowiedz?" - Bobulinski odpalił, wymieniając szereg przestępstw i zarzucając prezydentowi, że dopuścił się naruszenia zasady RICO i był zamieszany w korupcję finansową w związku z jego kontaktami biznesowymi z synem Hunterem.

„Jaka konkretnie zbrodnia, proszę pana” – zażądała AOC. 

"Prosiła mnie pani o odpowiedź na pytanie. Odpowiedziałem na pytanie. RICO, najwyraźniej nie jest pani zaznajomiona z ustawami antykorupcyjnymi,” – odpowiedział Bobulinski.

„Przepraszam, proszę pana. RICO nie jest przestępstwem. To kategoria” – wykrzykneła wyzywająco AOC.

„To kategoria przestępstw, za którą następnie zostajesz oskarżony” – powiedział Bobulinski. „To zabawne, że w tej komisji – nie ma tu wszystkich – jest ponad 18 prawników, którzy ukończyli studia prawnicze. Określenie statutu pozostawiam wam” – odpalił Bobulinski, po czym ponownie mu przerwano.

Twierdzenie AOC, że RICO nie jest przestępstwem, szybko stało się gorącym tematem w mediach społecznościowych, a Republikanie poprosili kongresmenkę o jej komentarz. 

- Na podstawie doniesień Fox News.