Monday, March 18, 2024

Media i Biały Dom wyrywają z kontekstu komentarz Trumpa o „krwawej łaźni”

Media wymyśliły mistyfikację , opierając się na komentarzu byłego prezydenta Donalda Trumpa mówiącego o przemyśle samochodowym, aby nakreślić złowieszczy scenariusz „krwawej łaźni” w przypadku przegranej wyborów prezydenckich w 2024 roku.

W sobotę Trump zorganizował wiec w Ohio.

Omawiał tam jak zamierza walczyc z chińskimi producentami samochodów zakładających fabryki w Meksyku w celu uzyskania tańszej siły roboczej, a następnie sprzedaży swoich produktow w Stanach Zjednoczonych.

Trump obiecał, że jeśli zostanie wybrany, chińskie samochody produkowane w Meksyku zostaną objęte „100% cłem”.

Trump dodał: „Jeśli nie zostanę wybrany, będzie to rzeź dla ogółu – i to będzie najmniejsze z tego. To będzie rzeź dla kraju. To będzie najmniejsze z tego. Oni nie zamierzają sprzedawać tylko samochody”.

Oficjalne konto w mediach społecznościowych poświęcone kampanii reelekcyjnej prezydenta Joe Bidena skróciło klip wideo, aby pokazać, jak Trump mówi jedynie: „Teraz, jeśli nie zostanę wybrany, będzie to rzeź dla całego – to będzie najmniej z tego. To będzie rzeź dla kraju."

Korporacyjne media ostro krytykowały użycie przez Trumpa słowa „krwawa łaźnia”, ale sprawić wrażenie, że nawoływał on do przemocy politycznej, jeśli nie zostanie wybrany w 2024 r.

Oto przykłady:

NBC News zamieściło złowieszczy nagłówek: „Trump twierdzi, że jeśli przegra wybory, nastąpi «rzeź»”.

New York Times: „Trump mówi, że niektórzy migranci to «nie ludzie» i przewiduje «krwawą łaźnię», jeśli przegra”.

CBS News podało: „Trump twierdzi, że podczas wiecu wyborczego w Ohio nastąpi «rzeź», jeśli przegra listopadowe wybory”.

„Politico” użyło nagłówka: „Trump twierdzi, że krajowi grozi „krwawa łaźnia”, jeśli Biden wygra w listopadzie”.

NPR zamieściło artykuł zatytułowany: „Trump twierdzi, że niektórzy migranci „nie są ludźmi” i ostrzega przed „rozlewem krwi”, jeśli przegra”.

Rolling Stone ostrzegł swoich czytelników: „Trump mówi, że nastąpi «krwawa łaźnia» i wybory się zakończą, jeśli nie zostanie ponownie wybrany”.

„Los Angeles Times” stwierdził: „Jeśli nie zostanę wybrany, będzie to rzeź”: kampania Trumpa bagatelizuje te uwagi”.

Nagłówek „USA Today” brzmiała: „Donald Trump mówi o „krwawej łaźni” i atakuje imigrantów podczas wiecu w sprawie wyboru Republikanów w Senacie w Ohio”.

The Hill dodał: „Trump twierdzi, że niektórzy nielegalni imigranci to „nie ludzie” i ostrzega, że ​​jeśli Stany Zjednoczone nie zostaną ponownie wybrane, czeka ich „krwawa łaźnia”.

„The Washington Examiner” oświadczył: „Trump mówi, że jeśli nie zostanie wybrany,„ to będzie rzeź ”.

Co zaskakujące, CNN było jednym z niewielu tradycyjnych serwisów, które zapewniły właściwy kontekst wypowiedzi Trumpa zatytułowanej: „Trump ostrzega przed «krwawą łaźnią» dla przemysłu motoryzacyjnego i kraju, jeśli przegra wybory”.

- Na podstawie doniesien TheBlaze i FoxNews