Saturday, March 23, 2024

State Farm obetnie 72 000 polis ubezpieczeniowych w Kalifornii

 State Farm, największa kalifornijska firma zajmująca się ubezpieczeniami domów, ogłosiła, że począwszy od tego lata zaprzestanie ubezpieczenia 72 000 domów i mieszkań w tym stanie. Decyzja ta jest ciosem dla właścicieli nieruchomości w Kalifornii, którzy już cierpią z powodu wysokich stawek ubezpieczenia lub ograniczonego zakresu polisy.

Ubezpieczyciel za swoją decyzję o ograniczeniu niebieskiego stanu obwiniał inflację, koszty regulacyjne i rosnące ryzyko katastrof.

„Ta decyzja nie została podjęta lekko i dopiero po dokładnej analizie kondycji finansowej State Farm General, na którą w dalszym ciągu wpływa inflacja, narażenie na katastrofy, koszty reasekuracji i ograniczenia w zakresie pracy w ramach przepisów ubezpieczeniowych obowiązujących od kilkudziesięciu lat” – ogłosił State Farm w oświadczenie z 20 marca.

„Generał Państwowych Gospodarstw Rolnych poważnie podchodzi do naszej odpowiedzialności za utrzymanie odpowiedniej zdolności do spłaty roszczeń dla naszych klientów i przestrzeganie obowiązujących przepisów dotyczących wypłacalności finansowej. Konieczne jest podjęcie tych działań już teraz” – kontynuował.

Decyzja ta jest kolejnym ciosem dla właścicieli nieruchomości w Kalifornii, ponieważ firmy ubezpieczeniowe w dalszym ciągu podnoszą stawki dla klientów lub zaprzestają ubezpieczenia.

State Farm ogłosiło w zeszłym roku, że przestanie przyjmować nowe wnioski o ubezpieczenie domu w Kalifornii ze względu na „historyczny” wzrost kosztów budowy i inflację.

PN: Nikt nie śmie tego powiedzieć na głos ale olbrzymi wpływ na tą decyzje ma zastraszający wzrost przestępczości zwłaszcza ze strony gangów mniejszości etnicznych i powolność reakcji (lub jej braku) ze strony prokurator i sądów. Lewicowi prokuratorzy i sędziowie często wypuszczają przestępców zaraz po aresztowaniu.

- Na podstawie doniesień Fox News.