Sunday, April 14, 2024

Iran atakuje Izrael dzień po tym, jak Biden ostrzegł Teheran, aby tego nie robił

„Nie róbcie tego” – powiedział Biden reporterom po tym, jak zapytano go w piątek, jakie jest jego przesłanie dla Iranu, po tym jak groził on Izraelowi w odpowiedzi na niedawny izraelski atak na siedmiu członków irańskiej armii, w tym dwóch generałów, w Syrii.

„Jesteśmy oddani obronie Izraela” – dodał. „Będziemy wspierać Izrael. Będziemy bronić – pomożemy bronić Izraela, a Iranowi się to nie uda”.

Biden planował spędzić weekend na plaży Rehoboth, ale wrócił wcześniej tego dnia i miał spotkać się ze swoim zespołem ds. bezpieczeństwa narodowego w pokoju sytuacyjnym.

Krytycy ostro skrytykowali Bidena za słabość wobec Iranu. Cliff Sims, były wyższy rangą urzędnik administracji Trumpa, zamieścił post na X: „Biden zmienił całą politykę Trumpa, która uczyniła Iran słabszym i biedniejszym. Teraz wydają wszystkie pieniądze, które dał im Biden, atakując Izrael, terroryzując świat i grożąc pogrążeniem nas w III wojnie światowej”.

Morgan Ortagus, były sekretarz prasowy Departamentu Stanu Trumpa, napisał w poście: „Przypomnienie: „Biden pozwolił, aby sankcje ONZ na irańskie drony i rakiety balistyczne wygasły niecałe sześć miesięcy temu. Te same drony i rakiety lecące obecnie do Izraela.”

- Na podstawie doniesień Breitbart.