Monday, April 29, 2024

Sikorsky zwolnił setki pracowników w Connecticut

Jeden z głównych producentów w Connecticut zwalnia setki pracowników.

Sikorsky ze Stratford twierdzi, że dokonuje cięć po tym, jak armia amerykańska  anulowała plany  dotyczące nowego helikoptera o nazwie Future Attack Reconnaissance Aircraft.

Spółka matka Sikorsky’ego, Lockheed Martin, nie podała dokładnej liczby stanowisk pracy, które zostaną wyeliminowane, ale stwierdziła, że ​​„stanowi to mniej niż 1% siły roboczej Lockheed Martin”.

Dotknie to aż 400 pracowników w Connecticut, zdecydowana większość z nich w Stratford. Wielu pracowników należy do kadry inżynieryjnej i technologii cyfrowej firmy.

"W naszym stanie istnieje obecnie duże zapotrzebowanie na talenty inżynieryjne i technologiczne, dlatego spodziewamy się, że ci pracownicy zostaną szybko i łatwo wchłonięci przez nasz ekosystem produkcyjny” – powiedziała Rzeczniczka gubernatora Neda Lamonta, Julia Bergman.

Bergman powiedziała, że Sikorsky pozostaje zaangażowany w Connecticut i nadal będzie ważnym czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju stanowego sektora produkcyjnego i obronnego. Bergman powiedział, że wyżsi rangą urzędnicy armii wyrazili „ciągłe i zwiększone wsparcie” dla programu Black Hawk.

Nie mamy żadnych informacji czy będą jakiekolwiek zwolnienia w polskich fabrykach należących do Sikorsky Aircraft.

Różne media donoszą, ze zwolnienia przyszły szybciej niż dawniej, a firma nie moze pochwalić się robieniem tego w sposób delikatny. Nie jest tez prawdą, że zwolnieni pracownicy szybko znajdą pracę w naszym stanie a gubernator nabrał wody w usta w tej sprawie.

- Na podstawie doniesień CTmirror.