Sunday, May 19, 2024

Elon Musk żąda postawienia przed sądem Anthony’ego Fauciego

Elon Musk zażądał postawienia w stan oskarżenia doktora Anthony'ego Fauciego po tym, jak urzędnik Narodowego Instytutu Zdrowia przyznał, że fundusze amerykańskich podatników zostały wykorzystane na ryzykowne badania nad zwiększeniem funkcji wirusa w Wuhan w Chinach. Alarmujące wyznanie najwyższego urzędnika NIH bezpośrednio zaprzecza zeznaniom pod przysięgą złożonym przez Fauciego podczas przesłuchania przez Kongres.

W czwartek pełniący obowiązki dyrektora NIH i obecny główny zastępca dyrektora dr Lawrence Tabak został przesłuchany podczas przesłuchania przez Podkomisję Specjalną ds. Pandemii Koronawirusa. Celem przesłuchania było zmuszenie Tabaka do „wyjaśnienia licznych niespójności między publicznymi i prywatnymi zeznaniami pracowników NIH i prezesa EcoHealth, dr Petera Daszaka”.

Rep. Debbie Lesko (Arizona) zapytała Tabaka o rolę NIH w ryzykownych badaniach nad zwiększeniem funkcji wirusów prowadzonych w Instytucie Wirusologii w Wuhan za pośrednictwem EcoHealth Alliance z siedzibą na Manhattanie – organizacji non-profit, która była zaangażowana w kontrowersyjne eksperymenty z koronawirusem.

Lesko zapytał: „Doktorze Tabak, czy NIH sfinansował badania nad wzmocnieniem funkcji w Instytucie Wirusologii w Wuhan poprzez EcoHealth?”

Tabak odpowiedział: „To zależy od twojej definicji badań nad wzmocnieniem funkcji. Jeśli mówisz o określeniu ogólnym, to tak, zrobiliśmy to”.

Podkomisja Specjalna ds. Pandemii Koronawirusa oświadczyła: „Dr Tabak przedstawił istotne dowody na to, że dr Daszak celowo wprowadził w błąd zarówno NIH, jak i Podkomisję w sprawie wysiłków EcoHealth mających na celu przestrzeganie procedur przyznawania dotacji”.

Odpowiedź Tabaka przeczy także twierdzeniom Fauciego, jakoby w laboratorium w Wuhan finansowanym przez NIH nie prowadzono badań nad wzmocnieniem funkcji.

W środę senator Paul powiedział Newsmax: „A zatem za workiem z pieniędzmi stoi biurokrata Anthony Fauci, który tak naprawdę nie jest badaczem w tej dziedzinie, ale stanowczo twierdzi, że nie chodziło tu o wzmocnienie funkcji. Dlaczego tak twierdzi? dlatego, że chce uniknąć odpowiedzialności za finansowanie badań i podjęcie straszliwej decyzji o finansowaniu badań, która doprowadziła do pandemii, w której zginęło miliony ludzi”.

- Na podstawie doniesień Blaze News.