Wednesday, May 29, 2024

Nowy Jork kontra Trump, od wroku zależy wynik wyborów prezydenckich

Wczoraj zaczęła sie procedura zakonczenia procesu. Obie strony przedstawiły swoje racje a potem zaczęły się naciski na lawe przysięgłych.  

Do naciskow dolaczyl sie znany aktor, Robert De Niro.

We wtorek rano przed salą sądową gdzie miały się rozpocząć mowy końcowe w procesie dotyczącym dokumentacji biznesowej byłego prezydenta Donalda Trumpa, odbyła się konferencja prasowa prowadzona przez De Niro.

De Niro zaatakował Trumpa, twierdząc, że jeśli Trump zostanie wybrany, to „nigdy” nie opuści urzędu.

„Jeśli on tu wejdzie, to mogę wam teraz powiedzieć, że nigdy nie wyjdzie! On nigdy nie opuści! Wiedzcie to. Nigdy nie opuści fotelu” – powiedział DeNiro, twierdząc, że Trump stanie się „dyktatorem na całe życie”.

"Co to znaczy? Czy to jest kraj, w którym chcemy żyć? Czy chcemy, żeby rządził tym krajem i mówił: „Nie wyjeżdżam, jestem dyktatorem na całe życie”? on dodał.

„Mam nadzieję, że ta nowa kampania reklamowa wyjdzie poza bańkę i przypomni wyborcom, jakim jest on zagrożeniem jest dla naszego życia. To nie jest groźba, to rzeczywistość” – kontynuował.

De Niro nazwał także zwolenników Trumpa „klaunami” i „gangsterami”.

Według doniesień prezydent Joe Biden milczał podczas procesu, aby nie wiarygodnić oskarżen Trumpa o prześladowania polityczne. W piątek „Politico” poinformowało, że Biden złoży oświadczenie, gdy zostanie wydany werdykt, ale z Białego Domu, a nie kampanii, więc nie będzie to wyglądać „politycznie”.

Zmieniło się to jednak we wtorek rano, kiedy członkowie kampanii Biden-Harris ogłosili, że zorganizują konferencję prasową poza salą sądową.

Donald Trump Jr., najstarszy syn byłego prezydenta, zamieścił na X: 

"Na wypadek, gdybyście potrzebowali więcej dowodów na to, że wszystkie te procesy były wspierane przez drużynę Bidena w celu ingerencji w wybory w 2024 r., kampania Bidena pojawia się teraz w Nowym Jorku, aby wyraźnie kibicować oskarżeniom politycznym mojego ojca."

PN: Przegrana Trump na pewno odbierze mu bardzo duzo glosow ale takze scementuje jego wyborców. Juz teraz mówi sie także, ze wygrana Trumpa doprowadzi do poważnych zametow w calym kraju. Wygrana Bidena tez nie wrozy niczego dobrego.

- Na podstawie doniesień Breitbart News.