Friday, May 31, 2024

Trump ostrzega Bidena, aby „zapiął pasy” po zwolnieniu z sądu, aby rozpocząć kampanię

Nawet po wydaniu wyroku skazującego były prezydent Trump po sześciotygodniowym procesie jest już wolny z „zimnej” sali sądowej w Nowym Jorku i jest gotowy ponownie wyruszyć na szlak kampanii. Jego kampania ostrzega ekipę prezydenta Bidena, aby „zapieli pasy”.

Trump został uznany za winnego wszystkich 34 zarzutów fałszowania dokumentacji handlowej pierwszego stopnia w sprawie Nowy Jork przeciwko Trumpowi. 

Sędzia Juan Merchan, który przewodniczył sprawie, powiedział, że Trump ma obowiązek stawić się w sądzie na rozprawie codziennie, z wyjątkiem środy, kiedy sąd nie obraduje. 

Były prezydent codziennie narzekał na sędziego i Demokratów za zamknięcie go na sali sądowej, wielokrotnie powtarzając reporterom i zwolennikom, że jest „mroźno” i przypomina utknięcie w „mroźnej lodówce”.

„Oszukańczy Joe Biden i Demokraci zamykali prezydenta Trumpa na sali sądowej na ponad osiem godzin dziennie przez ponad sześć tygodni, a on wciąż wygrywa” – powiedziała Fox News Digital, rzeczniczka kampanii Trumpa, Karoline Leavitt. „Teraz, gdy w pełni wrócił do procesu w ramach kampanii, Biden i Demokraci lepiej zapnij pasy”. Leavitt powiedział Fox News, że Digital Trump „wygenerował miliardy dolarów w mediach podczas całego procesu, był gospodarzem masowych wieców i zaimprowizowanych zatrzymań kampanii w Nowym Jorku i poza nim, zwiększył swoją przewagę nad nieuczciwym Joe Bidenem w sondażach i zebrał więcej pieniędzy niż Biden i Demokratów w kwietniu Nawet proces o polowanie na czarownice nie był w stanie go spowolnić, w rzeczywistości tylko go wzmocnił”.

 Domniemany kandydat Partii Republikańskiej w 2024 r. wykorzystał lokalizację procesu – Nowy Jork – i podkreślił, że od czasu objęcia urzędu przez prokuratora okręgowego na Manhattanie Alvina Bragga jego liczba spada. 

Najpierw Trump został ciepło powitany przez nowojorczyków na górnym Manhattanie w bodedze w Harlemie i obiecał „uporządkować Nowy Jork”.

- Na podstawie doniesień Fox News.