Sunday, May 5, 2024

Związki zawodowe nauczycieli w Chicago żądają podwyżki płac, bezpłatne aborcje i zakwaterowanie dla imigrantów za 50 miliardów dolarów

Związek Nauczycieli w Chicago (CTU) negocjuje nowy kontrakt z systemem szkół publicznych i przypuszcza się, że wzywa do przeznaczenia dodatkowych 50 miliardów dolarów na pokrycie podwyżek płac, a także inne żądania, takie jak pełnopłatne aborcje dla swoich członków, nowe usługi dla migrantów i udogodnienia, a także szereg wymogów związanych z LGBT i szkolenia w szkołach.

Te niewiarygodne wymagania stawiane są, mimo że członkowie związku zapewniają uczniom rozczarowujące wyniki, a według ostatniego raportu krajowego, który przedstawia ogólnokrajowe wyniki dotyczące osiągnięć uczniów, zaledwie 21 procent ósmoklasistów w mieście potrafi czytać.

Żądania związku nie zostały upublicznione, ale dokument, który wyciekł, rzuca światło na te olśniewające żądania.

Według badań przeprowadzonych przez Illinois Policy Institute, konserwatywny zespół doradców non-profit, średnia pensja nauczyciela w szkołach publicznych w Chicago wynosi obecnie 93 182 dolarów.

PN: Sprawy dotyczące LGBT i imigrantów zostały zapewne dodane do żądań aby zdobyć poparcie partii Demokratycznej i jej skrajnie lewicowych aktywistów.