Wednesday, June 12, 2024

Elon Musk twierdzi, że poważniejszym przestępstwem Bidena jest „branie łapówek”

Przedsiębiorca-miliarder Elon Musk odniósł się do wyroku skazującego wydanego we wtorek Hunterowi Bidenowi, synowi prezydenta Bidena, po jego procesie w sprawie federalnych zarzutów dotyczących posiadania broni.

Musk odpowiedział na post w serwisie X napisany przez kongresmena Thomasa Massiego z Kentucky, w którym stwierdził, że Hunter Biden nie powinien być osadzany w więzieniu za kłamstwa dotyczące jego zażywania narkotyków w formularzu federalnym, który należy wypełnić przy zakupie broni.

„Hunter może zasługiwał na karę więzienia za coś, ale kupno broni to nie to” – napisała Massie. „W tym kraju są miliony użytkowników marihuany, którzy posiadają broń i żaden z nich nie powinien przebywać w więzieniu za zakup lub posiadanie broni palnej niezgodnie z obowiązującym prawem”.

„Zgadzam się” – odpowiedział Musk. „On (i inni) powinni siedzieć w więzieniu za szkodzenie integralności Stanów Zjednoczonych poprzez przyjmowanie łapówek za przysługi polityczne, ale nie za to pseudoprzestępstwo”.

Za trzy zarzuty Hunterowi Bidenowi grozi maksymalnie 25 lat więzienia. Za każdy przypadek grozi także kara grzywny w maksymalnej wysokości 250 000 dolarów i trzy lata nadzorowanego zwolnienia.

Jednakże federalne wytyczne dotyczące wymiaru kary sugerują, że grozi mu od 15 do 21 miesięcy więzienia, biorąc pod uwagę, że jest przestępcą po raz pierwszy.

PN: Musk nie jest osamotniony w podejrzeniu, ze ta sprawa Huntera Bidena ma odwrocic uwage od znacznie ciezszych przestępstw popełnionych przez niego i jego ojca, Joe Bidena, gdy byl wiceprezydentem.

- Na podstawie doniesień Fox News