Monday, June 3, 2024

Kolejna starsza aktywistka pro-life skazana za protest w klinice aborcyjnej

75-letnia Paulette Harlow została skazana na 24 miesiące więzienia (innymi slowy dozywocie) za naruszenie ustawy o swobodnym dostępie do wejść do klinik i „spisek przeciwko prawom” podczas protestu w Surgi-Clinic w 2020 roku w Waszyngtonie. Jest dziewiątą i ostatnią działaczką skazaną w ciągu ostatnich kilku tygodni za ten protest.

Według Live Action News, internetowego serwisu informacyjnego organizacji Live Action, w przeciwieństwie do swoich współoskarżonych, którzy miesiącami oczekiwali w wieziennej celi na wyrok , Harlow przebywala w areszcie domowym ze względu na zły stan zdrowia.

Obrońca, Allen Orenberg, oświadczył, że stan zdrowia Harlow gwałtownie się pogarsza i że więzienie może mieć szkodliwy wpływ na jej stan. „Nie może dalej istnieć bez wsparcia, zwłaszcza ze strony męża”.

Harlow jest matką sześciorga dzieci, w tym czwórki adoptowanych, i babcią ośmiorga dzieci.

Pod koniec maja ośmiu innych działaczy pro-life zostało skazanych na lata więzienia federalnego za protesty w Washington Surgi-Clinic. 

Lauren Handy (30 l.) została skazana na 57 miesięcy więzienia federalnego. John Hinshaw (69 l.) został skazany na 21 miesięcy więzienia, a William Goodman (54 l.) został skazany na 27 miesięcy więzienia.

Prokuratorzy argumentowali, że działacze zorganizowali blokadę oraz użyli łańcuchów i kłódki do zabarykadowania kliniki aborcyjnej. W trakcie protestu została ranna pielęgniarka a kobiety nie mogły dostać się do kliniki głównym wejściem. 

„Niektórzy po prostu klękali i modlili się w placówce Santangelo, niektórzy rozdawali literaturę pro-life i udzielali porad kobietom nastawionym na aborcję, a jeszcze inni związali się linami i łańcuchami w placówce” – twierdzą obrońcy z Towarzystwa Thomas More, które reprezentuje działaczy pro-life.

PN: Ostanio w Ameryce dzialacze pro-life dostaja wyzsze wyroki niz zlodzieje, gwalciciele i podpalaczy klinik dla kobiet w ciazy. Tych ostatnich, z Antify, policja nie potrafi zlapac bo robia to w nocy, mimo ze chwala sie pozniej na Facebook swoimi wyczynami.

- Na podstawie doniesień Breitbart News.