Wednesday, June 5, 2024

Podczas prywatnych spotkań z przywódcami Kongresu Joe Biden wykazuje oznaki demencji

 Podczas prywatnych spotkań z prawodawcami Kongresu prezydent Biden wykazywał oznaki słabych funkcji poznawczych.

Biden (81 l.) jest najstarszą osobą sprawującą urząd prezydenta i spotkał się ze sceptycyzmem ze strony wyborców i republikańskich prawodawców co do jego zdolności do wykonywania swojej pracy. Jak podaje dziennik „The Wall Street Journal”, który rozmawiał z 45 legislatorami i urzędnikami administracji na temat sprawności umysłowej prezydenta, wielu Republikanów, a nawet część Demokratów stwierdziło, że prezydent podczas prywatnych spotkań pokazywał swój wiek.

 Większość osób, z którymi rozmawiała ta gazeta i które krytycznie odnosiły się do występów Bidena, to Republikanie, choć niektórzy Demokraci twierdzili, że prezydent w kilku wymianach zdań pokazał swój wiek. Ci rozmówcy brali udział w spotkaniach z Bidenem lub zostali o nich jednocześnie poinformowani, w tym urzędnicy administracji i inni Demokraci, którzy nie wyrazili obaw co do sposobu, w jaki prezydent radzi sobie ze spotkaniami.

„Spotykałem się z nim, gdy był wiceprezydentem. Chodziłem do jego domu. To nie ta sama osoba” – powiedział spiker Izby Reprezentantów Kevin McCarthy.

Urzędnicy Białego Domu odrzucili jednak wiele relacji osób, które spotkały się z prezydentem twierdząc, że motywem krytyki była polityka.

- Na podstawie doniesień Fox News.