On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, November 5, 2013

John Kerry w Polsce

John Kerry, sekretarz stanu który kiedyś służył w Wietnamie, przyjechał na 24 godziny do Polski. Ze względu na obecna sytuacje polityczna wielu polskich publicystów zastanawia się po co.

Jedni widza w tym rosnące znaczenie Polski w dziedzinie bezpieczeństwa, inni widza wreszcie szanse na wizy do USA, a jeszcze inni nie mogą oprzeć się w dostrzeżeniu powrotu polskich mediów do dawnych, dobrych czasów.

Ponieważ amerykańskie media tej wizyty nie zauważyły to można się domyślać ze jest to raczej wizyta robocza, Kerry jak każdy inny biurokrata musi pokazać ze coś robi.

Jeśli chodzi o wizy do USA to jeszcze raz przypominam. Obecna dyskusja nie nic wspólnego z Polska. Tu chodzi o miliony meksykanów którzy jak się już dostana do USA to (z wdzięczności) poprą partie demokratyczna i tylko o to tu chodzi. Który dobry demokrata chce ryzykować wpuszczenie na ich podwórko anty-komunistycznych polaków, może nawet wyglądających jak ten paskudny Walesa.


Korupcja polityczna w Platformie a sprawa Johna Kerry'ego

Kerrymania, czyli powrót do przeszłości

Kerry: Polska to potęga w polityce bezpieczeństwa