On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Tuesday, April 30, 2019

FBI udaremniło atak terrorystyczny w Kalifornii

Władze federalne udaremniły atak terrorystyczny; aresztując jedną osobę za planowanie serii śmiertelnych ataków na policjantów z Los Angeles i ośrodki turystyczne w całym regionie. 

"Amerykański weteran armii planował zdetonować improwizowane urządzenia wybuchowe w kilku lokalizacjach w południowej Kalifornii, aby spowodować masowe straty życia ludzkiego w spisku terrorystycznym udaremnionym przez funkcjonariuszy organów ścigania", donosi Los Angeles Times. 

Nie jest jasne, jak daleko poszło wykonanie tego ataku, ale źródła podały, że mężczyzna miał określone cele, w tym policjantów z Los Angeles, molo w Santa Monica i bliżej nie określoną lokalizację w Long Beach. Źródła podały, że przeszedł na islam, ale nie wiadomo, czy było to związane z planami.