Monday, May 11, 2020

Koronawirus w USA


Dzisiaj liczba zgonów w USA sięga już 80 tysięcy.

Pomocnicy Białego Domu wstrząśnięci pozytywnymi testami na koronawirusa, a ich przełożeni wysyłają mieszane sygnały na temat tego, jak zareagować.

Stephen Hahn, komisarz ds. Żywności i Leków oraz dyrektor Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom Robert Redfield, obaj członkowie grupy zadaniowej, oświadczyli, że poddają się dwu-tygodniowej kwarantannie i telepracy. W sobotni wieczór rzeczniczka Anthony'ego Fauciego, najwyższego urzędnika rządowego ds. Chorób Zakaźnych, przyznała, że będzie on pracował w domu.

Kilku urzędników administracji przyznało, że pracownicy Białego Domu zostali zachęceni do przybycia do biura przez swoich przełożonych, i że pomocnicy, którzy podróżują z prezydentem Donaldem Trumpem i wiceprezydentem Mike'm Pence'em, nie pozostaną w domu przez 14 dni, co jest zalecanym terminem kwarantanny po narażeniu na działanie wirus.

Rzecznik prasowy zaprzecza temu, że wiceprezydent jest "poddany kwarantannie" w odpowiedzi na doniesienia o jego samo-izolowaniu się ze względu na koronawirusa. - "Dodatkowo wiceprezydent Pence codziennie testował negatywnie i planuje jutro być w Białym Domu".

Trwa już kampania wyborcza i przerażająca liczba utraty pracy spowodowana zamknięciami ze względu na epidemie koronawirusa powoduje, że kampania Bidena która miała duże kłopoty odżyła i na tym się koncentruje. Biden twierdzi, że on i prezydent Obama prowadzili kraj w podobnym trudnym czasie, więc wyborcy powinni mu z powrotem zaufać. - "Donald Trump spędził ostatnie trzy lata podważając podstawowe filary naszej siły gospodarczej."

Z powyższych powodów Demokraci są stanowczo przeciwko otwieraniu gospodarki. "Im gorzej, tym lepiej" - to ich motto na kilka najbliższych miesięcy.

Alarm-izm Demokratów i mediów przyniósł swoje owoce. Ankiety pokazują, że ludzie boją się, że firmy mogą zacząć zbyt szybko, co doprowadzi do nowej fali infekcji. Sondaże te dziwnie pokazują, że Demokraci martwią się znacznie bardziej niż republikanie. Ale to zrozumiałe. "Jeśli tylko czytasz „New York Times” lub oglądasz CNN i MSNBC, możesz być usprawiedliwiony, że jesteś zastraszony to ich misja." - Fox News.