Wednesday, May 13, 2020

Otwieranie gospodarki w Stanach

W USA odnotowano już ponad 80 tysięcy zgonów powiązanych z pandemią.

Kalifornijscy Demokraci zaproponowali we wtorek przyznanie lokatorom walczącym podczas pandemii koronawirusa 10 lat na opłacenie czynszu. Państwo kupuje nieopłacone czynsze i pozwala najemcom dekadę, poczynając od 2024 r., na spłatę bez odsetek. Właściciele otrzymaliby ulgę podatkową uzależnioną od zobowiązania się do nie przeprowadzania eksmisji najemców. 

Trwa spor między gubernatorem Dakoty Południowej, Kristi Noem, a przywódcami plemiennymi w stanie nad punktami kontrolnymi utworzonymi przez niektóre plemiona na publicznych drogach prowadzących do ich rezerwatów. W ostatnich tygodniach republikański gubernator i przywódcy plemion toczyli spory, ponieważ plemiona starały się chronić mieszkańców rezerwatów przed zarażeniem koronawirusem poprzez kontrolę pasażerów przyjeżdżających pojazdów.

We wtorek ogłoszono szybkie rządowe zezwolenia w celu przyspieszenia opracowania skutecznej szczepionki na COVID-19. Chodzi o przyspieszenie przeglądu terapii i szczepionek. W oczekiwaniu na pełny zestaw danych klinicznych z badania fazy 1 trwają aktywne przygotowania do badań klinicznych fazy 2 i fazy 3.

Restauracje w stanie Waszyngton otrzymały nakaz prowadzenia rejestrów klientów podczas "otwierania."

Amerykańskie uniwersytety, firmy farmaceutyczne i inne firmy medyczne są atakowane przez chińskich i irańskich hakerów. Według Wall Street Journal agresywność cyberataków jest tak silna, że niektórzy urzędnicy amerykańscy uważają je za równoznaczne z wojną, ponieważ mogą zaszkodzić badaniom nad szczepionką COVID-19.

Tesla stara się ponownie otworzyć fabrykę akumulatorów w Nevadzie po tym, jak zyskał przewagę w walce z urzędnikami o ponowne uruchomienie fabryki montażu w Fremont w Kalifornii.