78 years ago, an uprising broke out in Warsaw on the orders of the Commander-in-Chief of the Home Army, Gen. Tadeusz Komorowski "Bor". For 63 days, the insurgents waged a heroic and lonely fight with the German army

KILLING WARSAW


Killing Warsaw is now available in three formats: Kindle (ebook), Paperback, and an Audiobook

GET ONE! - Buy our book in any format today!

Friday, June 5, 2020

Bezrobocie w USA spadło do 13,3 procent

CNN
Nowy Jork (CNN): Stopa bezrobocia w USA niespodziewanie spadła do 13,3% w maju, gdy gospodarka zyskała 2,5 miliona miejsc pracy. 

Rynek pracy odbił się po drastycznych stratach w kwietniu, kiedy zniknęło 20,7 miliona miejsc pracy. Stopa bezrobocia wzrosła w zeszłym miesiącu do 14,7% w związku z zamknięciem firm podczas epidemii koronawirusa. 

Ekonomiści spodziewali się, że stopa bezrobocia w maju będzie jeszcze gorsza i wzrośnie do prawie 20%. Ale stopniowe wznawianie gospodarki faktycznie dodawało nowe miejsca pracy, zamiast eliminować dalsze stanowiska. 

„Ta poprawa na rynku pracy odzwierciedla ograniczone wznowienie działalności gospodarczej, które zostało ograniczone w marcu i kwietniu z powodu pandemii i wysiłków na rzecz jej powstrzymania” - powiedział William W. Beach, komisarz Biura Statystyki Pracy, w swoim komunikacie.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.