Saturday, August 1, 2020

Trump mówi, że planuje zakazać TikTok-a w USA


Prezydent Trump powiedział wczoraj dziennikarzom, że już w sobotę planuje zakazać platformy społecznościowej TikTok w Stanach Zjednoczonych.

Zakaz wywrze presję na chińską firmę macierzystą TikTok-a, ByteDance, aby sprzedała amerykańską cześć aplikacji w związku z obawami bezpieczeństwa narodowego dotyczącymi danych użytkowników. Microsoft jest czołowym pretendentem do zakupu. 

"Jeśli chodzi o TikTok, to zabranimy im wstępu do Stanów Zjednoczonych" - powiedział Trump dziennikarzom na pokładzie Air Force One. 

"Mam do tego prawo… Jutro zostanie podpisane". Powiedział, że użyje "executive order" w nadzwyczajnych uprawnieniach gospodarczych. Administracja jest również gotowa nakazać firmie pozbycie się własności TikTok-a.

Każda umowa sprzedaży zostanie dokładnie przeanalizowana przez administrację Trumpa. "Jeśli Microsoft lub jakakolwiek firma amerykańska kupi TikTok, to będzie to dokładnie monitorowane, aby upewnić się, że nie ma absolutnie żadnego chińskiego zaangażowania w nową firmę" - powiedział jeden z dyrektorów Wall Street, który zna tę sprawę.

Best Selling Games

As an Amazon Associate this website earns from qualifying purchases.