Tuesday, September 1, 2020

Tylko 6 stanów wypłaca mieszkańcom dodatkową pomoc dla bezrobotnych


 Ponad 30 innych stanów zostało zatwierdzonych do programu, ale jeszcze nie wypłacają dodatkowej pomocy. 

Od poniedziałku sześć stanów - Arizona, Luizjana, Missouri, Montana, Tennessee i Teksas - wypłacało kwalifikującym się bezrobotnym osobom dodatkowe zasiłki dla bezrobotnych.

Trzydzieści dwa stany zostały zatwierdzone, ale jeszcze nie wypłacają funduszy bezrobotnym mieszkańcom, podczas gdy trzy stany złożyły wniosek za pośrednictwem FEMA, ale nie zostały jeszcze zatwierdzone. 

Oczekuje się, że wkrótce wnioski złożą Illinois, Kansas, Nevada i New Jersey.

Południowa Dakota oświadczyła, że nie zamierza składać wniosku, ponieważ nie ma takiej potrzeby.

Trump podpisał dekret zezwalający stanom na zapewnienie do 400 dodatkowych dolarów oprócz zwykłych świadczeń państwowych, aby pomóc osobom bezrobotnym. Program pomocy w utraconych zarobkach, wymaga od stanów pokrycia jednej czwartej kosztów. Ale gubernatorzy w niektórych stanach mogą zdecydować się na przekazywanie regularnie zaplanowanych świadczeń, co oznacza, że pracownicy otrzymają tylko dodatkowe 300 USD. Dla przykładu, takim stanem jest Connecticut które 21 sierpnia podało wiadomość o złożeniu wniosku do programu ale, ze bezrobotni otrzymają tylko dodatkowe 300 dolarów.

W międzyczasie negocjacje o nowym programie stymulusowym pomiędzy Białym Domem i przewodniczącą Izby Nancy Pelosi znowu się załamały.